top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMonika

Zacznij od budowania więzi...

Zapewne każdy trener odczuwa wielkie zadowolenie i prawdziwą radość gdy widzi, że praca i wiedza, którą włożył w spotkania z właścicielem i jego psem również im przynosi radość. Patrzenie na to, jak więź która się tworzy między tą psio ludzką parą jest niesamowitą satysfakcją i najlepszą nagrodą za często niemały trud jaki został włożony w szkolenie.

By stworzyć dobrą więź między człowiekiem a psem, z pewnością należy zacząć od tego by człowiek w pełni zdawał sobie sprawę z psich potrzeb, by je rozumiał i potrafił je spełniać, by miał szacunek do psa.


Szkolenie, to porozumienie dwóch istot, które należą do różnych gatunków, to porozumienie człowieka i psa.

Tak jak pies jest przewidywalny, tak o człowieku często nie można tego powiedzieć.


Wiemy, że psy są niezwykle wrażliwe na ludzkie emocje i perfekcyjne odczytują mowę ciała. Człowiek często im ulega, a gdy są negatywne źle wpływają i na psa i na przebieg treningu, utrudniają one naukę i opóźniają postępy.

Pies nie zna powodu naszego zdenerwowania, psu wydaje się, że to on jest powodem złego nastroju właściciela i właśnie zamiast radować się z czasu który spędza ze swoim przewodnikiem, jest smutny, markotny i zdezorientowany.


Jeśli zaczynając trening jesteś zły, niecierpliwy czy niezdecydowany, to ta lekcja się nie uda. Twój pies nie będzie Ciebie rozumiał, a Twój zły nastrój będzie się pogłębiał.


Aby uniknąć niefajnych sytuacji, zaczynając lekcje musisz przede wszystkim czuć się swobodnie. Złe emocje zostaw za sobą, a ten czas poświęć tylko dla psa, baw się z nim, bądź jego przyjacielem.Zaplanuj sobie jak będzie wyglądał dzisiejszy trening, a nie będziesz niczym zaskoczony. Zanim za dużo będziesz wymagał od psa, przypomnij sobie co ostatnio szwankowało, a dziś to po prostu przypomnij psu i spokojnie powtórz. Dając psu jasne i konkretne informacje - komendy, pies będzie mógł Ciebie zrozumieć oraz będzie wiedział czego od niego oczekujesz.


Pozytywne podejście do szkolenia, to związek między człowiekiem a psem, który nie polega tylko na czerpaniu przyjemności i korzyści, to związek w którym jest również czas na upominanie i poprawianie.

To wspólny czas nauki i radości z bycia razem, oparty na zaufaniu i szacunku.

Pozwól spu pozostać psem.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page